• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda

Kombi Bakımı Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalı?

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte bir çok vatandaşın evinde çalıştırmak istediği kombinin bakımı ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. Kombinin doğru kullanımı ve bakımı hem tasarruf hem de güvenlik açısından büyük önem taşıyor. İşte sağlıklı kombi bakımı için yapılması gerekenler…

Kış yavaş yavaş yaklaşırken, hazırlıklar da kaldığı yerden devam ediyor. Kış kapıya dayanmadan önce kombi bakımlarını da yaptırmak büyük önem taşıyor. Peki kombi bakımı nasıl yapılır?

Her yıl artan doğalgaz fiyatları el yakarken, kombilere bakım yaptırmak büyük önem taşıyor. Kombilere bakım yaptırmakla birlikte doğalgazdan tasarruf ediliyor. Ayrıca daha fazla ısıtan kombiler, bu sayede az paraya kışı daha rahat geçirmenizi sağlıyor.

Kombiniz Gürültülü Çalışma Sebeperi?

Fan motoru : Hermetik kombilerde baca fanı sürekli çalışmada olduğu için yıpranabilir.Hermetik kombi mantığında iç içe geçmiş iki farklı görevde baca ve fan motoru bulunur.Dış baca yanma odasında alev oluşması için gereken oksijeni dışardan alır , iç baca ise yanma odasında oluşan atık gazı baca fanı aracılığı ile dışarı atar.Baca fan motoru dışarıdan oksijen aldığında herzaman temiz olmuyor. Havanın içinde tozlar gibi kirli maddeler de hava ile birlikte baca fanının kanatlarına yapışıp kalıyor ve bu da baca fan motorunun balansının bozulmasına vefan motorunun zamanla sesli çalışmasına ve ömrünü tamamlamasına sebeb olur.
Sirkülasyon pompası: Kombi petekleri ısıtmada kullanılan , alev oluşumundan sonra sıcak suyu peteklerde dolaşmasını sağlayan devirdaim pompası zamanla tesisatta ve peteklerde oluşan çamurlanmadan dolayı burçları çamurla kaplanır ve pompa rotorunun zamanla balansına ve bir süre sonra ömrünü bitirmesine sebep olur. Bu balans durumunda da
kombiler sesli çalışır.

Kombinizi Doğru Kullanıyormusunuz?

Kombi kullanımı son yıllarda giderek artarak, artık neredeyse her eve girecek. Ancak, acaba bizler kombimizi doğru kullanıyor ya da kullanma talimatına dikkat ediyor muyuz? Servise sürekli çıkan teknik elemanlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda genel kullanıcılar kullanma talimatlarını tam olarak bilmiyor ya da kombi kullanmanın açıp, kapamadan ibaret olduğunu sanıyorlar. Oysa ki, kombi yüksek ücretler ile alındığı için, evimizi ısıttığı için, büyük bir beyaz eşya olduğu için, doğal gazla çalıştığı için dikkatli kullanılması gereken bir eşyamızdır.

Bize Ulaşın
0212 452 27 52
0539 291 20 68
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret5131
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Saat